ناشناس

سوال 298334

سلام حدود سه هفته پیش من تغییراتی تو مدفوعم دیدم یعنی مدفوعم شبیه اسهال شده بود اما نه به اون رقیقی یه چیزی بین مدفوع طبیعی و اسهال در ضمن مشاهده می كردم تو مدفوعم غذا ها هضم نشدن و به صورت اولیه باقی موندن بعد از دو هفته كمی بهتر شده و از حالت اسهال كمی خارج شده اما همچنان غذا های هضم نشده در مدفوعم می بینم من چند ماه هم هست ریه هام عفونت كرده و قرص و ... مصرف می كنم می خواستم لطف كنید و راهنمایی كنید

ثبت پاسخ جدید

برای ثبت پاسخ، لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.

پاسخ‌ها

1 پاسخ
با سلام
مصرف داروهای آنتی بیوتیکی می تواند حرکت روده ها را مختل کند وو سبب بروز اسهال شود . وجود غذاهای هضم نشده می تواند ناشی از نجویدن درست غذاها توسط خود شما باشد. در واقع با سرعت خوردن غذا سبب می شود که غذاها به خوبی خورد نشود و به صورت کامل وارد معده شود . تخلیه سریع غذا از معده و افزایش سرعت روده ها هم سبب دفع غذای هضم نشده می شود.
بنابراین سعی کنید غذا را به خوبی جویده و قورت دهید . در مورد مصرف دارو برای این مدت طولانی هم توجیهی وجود ندارد. هر بیماری عفونی هم دارای یک دوره درمانی مشخصی است . مصرف طولانی مدت دارو به هیچ وجه توصیه نمی شود.
توصیه میکنم برای معاینه مجدد و بررسی بیشتر به متخصص داخلی مراجعه نمایید.