ناشناس
سوال 501988
سلام من دو سال و اندی هست که ناراحتی گوارش دارم و مدت یک سال پنتوپرازل می خورم زیر نظر دکتر فوق تخصص گوارش هستم. دکتر به من گفته قرص را کمترش کن مثلا یک روز در میان و همینطور ادامه بده و مصرف را کم و کمتر کن. اما من شاید تا یک هفته بتونم اینطور پیش برم ولی معده ام بر اثر اسید داغ میشه. نمی دونم چکار کنم لطفا راهنمائدم کنید.<br>در ضمن آیا مصرف قرص پنتوپرازول، منجر به کم خونی می شود؟ آیا این صحت داره؟
ثبت پاسخ جدید
برای ثبت پاسخ، لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
پاسخها
1 پاسخبا سلام
بهتر است پیش داوری نکنید و با نظر پزشکتان مصرف دارو را کاهش دهید ضمن اینکه اگر مشکلی در این دوره از جهت گوارشی پیش آمد (مثل افزایش ترشح اسید) ، آنرا با پزشکتان مطرح کنید که یا روند کاهش دارو را کندتر میکند یا از آنتی اسیدهای ضعیفتر استفاده میکند. ضمنا" کم خونی جزء عوارض جانبی پنتوپرازول نیست.
بهتر است پیش داوری نکنید و با نظر پزشکتان مصرف دارو را کاهش دهید ضمن اینکه اگر مشکلی در این دوره از جهت گوارشی پیش آمد (مثل افزایش ترشح اسید) ، آنرا با پزشکتان مطرح کنید که یا روند کاهش دارو را کندتر میکند یا از آنتی اسیدهای ضعیفتر استفاده میکند. ضمنا" کم خونی جزء عوارض جانبی پنتوپرازول نیست.